Tidigare program

cropped-N3_HR_rajattu.jpg
2013 01 19 – Nordik Tree
Felan_VT201302_FelanFestival_header.jpg
2013 02 09 – FelanFestival och årsmöte
cropped-Basco-2.jpg
2013 03 16 – Basco
cropped-Felan20130413_Nordic_3.jpg
2013 04 13 – Nordic
ErBe7.jpg
2013 05 25 – Berglund / Eriksson
cropped-Triller_Gruppbild_20121.jpg
2013 09 21 – Triller
cropped-MalinFoxdal1.jpg
2013 10 19 – Malin Foxdal
Sikvik
2013 11 16 – Sikvik
Vilde
2013 12 07 – Vilde

2010

2010-08-14 – Wadköpingsstämman
2010-09-25 – Lena Willermark och Älvdalens Elektriska
2010-10-16 – Lyy
2010-11-13 – Splet och TriIda
2010-12-04 – Ådra
2010-12-15 – Jul i Folkton

2011

2011-01-15 – Väsen
2011-02-12 – Ulrika Gunnarsson Trio
2011-03-12 – Malungs spelmanslag
2011-04-09 – Hazelius Hedin
2011-05-21 – Navarra
2011-06-30 – Felankväll med riksspelmän
2011-09-24 – Mission Melpa
2011-10-15 – WestMannaFolk
2011-11-12 – Ahlberg – Ek – Roswall
2011-12-03 – Timber

2012

2012 01 17 – LISAS
2012 02 11 – FelanFestival / årsmöte
2012 03 20 – Stormsteg
2012 04 28 – Goodland Trio
2012 09 01 – Wadköpingsstämman
2012 09 22 – Mp3 / Mattias Perez Trio
2012 10 20 – Anders och Patrik
2012 11 10 – Stinnerbom, Stinnerbom & Dubé
2012 12 08 – Ulrika Bodén med vänner

2013

2013 01 19 - Nordik Tree
2013 02 09 - FelanFestival och årsmöte
2013 03 16 - Basco
2013 04 13 – Nordic
2013 05 25 - Berglund / Eriksson
2013 09 21 - Triller
2013 10 19 - Malin Foxdal
2013 11 16 - Sikvik
2013 12 07 - Vilde

2014

2014-01-18 – Draupner
2014-02-08 – FelanFestival #3
2014-03-15 – Gässbiköllor
2014-04-26 – Väsen
2014-08-30 – Wadköpingsstämman och Ulrika Bodén Band
2014-09-20 – Ahlberg, Ek & Roswall
2014-10-04 – Thomas & Guro
2014-11-15 – Rydvall/Mjelva/Jonsson/Haas
2014-12-06 – Katarina Hallberg sjunger Boye

2015

2015-01-17 – Jaerv
2015-01-31 – Västanå Teater / Smid medan järnet är varmt
2015-02-14 – FelanFestival #4
2015-03-14 – Norr om Stockholm
2015-04-25 – Crane Dance trio
2015-09-26 – Daniel & Emma
2015-10-17 – Anders Rosén & Jonas Åkerlund
2015-11-14 – ODE
2015-12-12 – Fyra hattar efter Göte / Triida

2016

2016-01-16 – SVER
2016-02-13 – FelanFestival #5
2016-03-12 – Kongero
2016-04-16 – Blå Bergens Borduner
2016-09-03 – WadköpingsStämman 2016 / med Boot
2016-09-24 – Olof Kennemark & Pers Alexander Olsson
2016-10-22 – Thomas Andersson / Kulturarvet slår tillbaka – igen!
2016-11-12 – Bjäran
2016-12-10 – Kringel

2017

2017-01-21 – Jenny Gustafsson & Hans Kennemark
2017-02-18 – FelanFestival #6
2017-03-18 – Trio Concense
2017-04-22 – Sébastien Dubé & Simon Nyberg
2017-09-02 – WadköpingsStämman 2017 med Spöket i Köket samt Trion
2017-09-30 – Västanå Teater – Livs levande / med Ismael Ataria och Sophia Stinnerbom
2017-10-14 – Anders Norudde och Per Saxholm
2017-11-11 – Sara & Samantha – Matriarkerna
2017-12-09 – Mia Marin & Niklas Roswall

2018

2018-01-20 – MASKIN
2018 02 10 – Hazelius Hedin
2018-03-17 – Trio Törn
2018-04-14 – Ahlberg-Ek-Roswall

Comments are closed